,,Každý by si měl ze svého mládí odnést byť nepatrný závan hříchu, aby mohl nabýt schopnosti odpouštět druhým.´´
Bylo, nebylo půl dvanácté v noci, učitelky připravují nápoj věčné moci, jedenáct lahví čistých pro sebe, zbytek speciálních pro druhé, ty, co se liší.
Další den je žízeň pojímá, sáhnou po vodě a začnou nasávat. O hodinu déle, bolest veliká duševní je polkne,všechno jim dochází, ani ony nejsou plody čistoty země naší. Již nemohou to vydržet, vše na sebe vyzradí, avšak když je druzí uvidí, rychle odpustí jim, vypadají jako umučení ,, Boží´´. Žáci, co se svezli s nimi, rovněž bolest jejich chápou. Ředitel přešlapuje, je velmi nervózní, má školu plnou psychopatů, neví co s tím. Ale jako všechny špatné příběhy, i tento se pomalu blíží solidárnímu promlčení.
Byli opět vysláni paraziti, co neštěstím lidským se ráčej živiti. Navštívili Dr. Kopeckou, dívčinu psycholožku, stonožku sedminožku.
Ta po zadání jména a rodného čísla pacientky se jen ušklíbla a řekla: Já věděla, že to nebude jen tak nějaká výjimečnice, zářila při tom, jako jarní slunečnice. Pustila se do dlouhého hovoru, zmínit neopomněla, že lidé se zelenýma očima čest mít nemohou. Zelená je barva zrádců, zeptejte se všech mých rádců. Když se parazité dostatečně nasytili a odešli, paní doktorka byla na vrcholu blaha – ha, ha, ha, ha, ha, ha. Neopomněla se dokonce zmínit o svém dnešním ,,úspěchu´´ několika svým kolegům, ani si přitom neuvědomila, že její oči mají téže výraznou, lahvovou barvu, jež připomínala larvu. Když se vrátila zpět do kanceláře, nezaznamenala přebývající kávu na konferenčním stolku, pustila si polku, pohodlně se uvelebila a začala pomalu též usrkávat. Za pár minut ji bylo vše jasné, slitovala se nad svou obětí a předložila jim v pravém pojetí psychotest, o který stejně zájem neměli .
Zrádná doktorka, ještě před dokonanou očistou své duše, hnána svým svědomím se oběsila v kuchyni, majíc ostrý nůž probodnut v podbřišek. Kdo si kopl / bodl do mrtvoly dodnes nikdo neví… Nad její loží raší jarní kvítí a meluzína bujaře, bez přestání kvílí.